Hoşgeldiniz!
Ana Sayfa         |          Hakkımızda         |          Ürünler         |          Üretim         |          Ar-Ge         |          İnsan Kaynakları         |          İletişim
Ana Sayfa    //    Üretim   //   Kalite

argeto kalite yönetim sisteminin amacı, müşterilerine uluslararası standartlarda kaliteli ürünler sunmak ve bunun sürekliliğini garanti altına almaktır.  Uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanan kalite kontrol planı, hangi ürüne hangi analizlerin yapılacağını inceleyen detaylı faaliyet adımları içerir.
argeto, kurulduğu yıldan itibaren kaliteyi daimi şirket prensibi olarak kabul etmiş ve bundan kesinlikle ödün vermemiştir. Bu temel prensibi somutlaştırmak, kuvvetlendirmek ve müşterilerimizin beklentilerini iyi analiz etmekle kalmayıp ötesine geçmek için çalışmak bizim görevimizdir.

Fiziksel Saflık
Büyüteç, mikroskop vb. ekipmanlar yardımıyla tohum grupları dikkatle incelenir ve varsa yabancı madde ve tohumlardan temizlenir. Gerek görülürse tohumlar yeniden işlemden geçirilir veya kullanım dışı bırakılır.

Kimlik Tespiti
Bitki türünün kimliğini sadece tohuma bakarak tespit etmek mümkün değildir. Laboratuar ortamında teçhizatlı cihazlar kullanılarak bitki genotipini, tarlada yetişmiş ürün testleri yaparak da bitki fenotipini kontrol etmek mümkündür.

Canlılık ve Çimlenme Testi
Laboratuarlarımızda yapılan kalite kontrol testleri, ISTA (Uluslararası Tohum Test Birliği) standartları referans alınarak gerçekleştirilir. Bu testler en önemli tohum kalite ölçümlerinden biridir. Tesisimize gelen tohumların kalite kontrol amaçlı çimlenme testine alınmasının yanı sıra, stoklarımızdaki tohumlarımız da üç ayda bir rutin çimlenme testine tabi tutulur.
Tohumların çimlenme oranlarının yüksek olması, sağlıklı ve canlı olduğunu dolayısıyla kaliteli olduğunun en açık göstergesidir.

Tohum Gücü (vigor)
Canlılık; optimum koşullarda bitki oluşturabilme performansı iken, vigor;  stres koşulları altında bitki oluşturabilme performansıdır. Vigor, tohumların tarla ve depolama performanslarının bir göstergesidir. Tohum gücü kavramı aynı zamanda iyi bir tohum stok yönetimi ve satış avantajı sağlar.


Tohum Sağlığı
Yetiştiricilikte bazı tohum kaynaklı hastalık ve zararlılarla karşılaşılmaması için tohumların sağlıklı olması çok önemlidir. Bazı virüs ve bakteriler tohum embriyosunda, fungus ve nematodlar ise tohumla birlikte taşınabilir. Tohumların patolojik yönden temizliği laboratuar kontrolleri ile test edilir.

2010 © ARGETO Vegetable Seeds. Tüm hakları saklıdır.
info@argeto.com.tr | http://www.argeto.com.tr

Boztepe Mahallesi Atatürk Caddesi No:200   Aksu / ANTALYA

Telefon : +90 (242) 714 32 66
+90 (242) 714 32 67
+90 (242) 714 32 68
Faks : +90 (242) 714 32 69